sdds

Mohu prodat inzulínová pera? Mám nárok na vrácení doplatků při vrácení nepoužitých léků?

pozůstalost

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne. Prodat možná, to fakt nevím, ale vrácení nějakých doplatků apod. rozhodně nepočítej.
V lékárně je vezmou zpět jako odpad. Jde o to, že se nemohou zaručit, že léky byly správně uskladněny-chlad, teplo, světlo, tma atd. V neposlední řadě, že nemohlo dojít ke kontaminaci s něčím – nechci přímo tvrdit, že by se do toho mohlo schválně něco namíchat.
Prostě nikdo si nevezme na triko pravost a nezávadnost léku.
Jestli se s někým dohodneš, že si to vezme a využije, je dohoda vás dvou.

Další odpovědi
cochee

Prodat je můžeš zkusit, ale já osobně bych je nekoupil, není totiž vyloučena kontaminace, pero není zataveno v hermeticky uzavřeném obalu. Já používám trvalá pera se skleněnými kartušemi, ty jsou hermeticky uzavřené, ale i tak bych měl strach je použít, protože nemám jistotu, že byly správně skladovány (inzulin se má držet trvale v prostředí s teplotou pod 30°C). Doplatky, myslíš v lékárně? Není náhodou inzulin bez doplatků? V lékárně ti žádné doplatky nevrátí, i kdyby existovaly a inzulin zlikvidují předepsaným způsobem, rozhodně ho nepřeprodají.

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-narok-na-vraceni-doplatku-pri-vraceni-nepouzitych-leku-do-lekarny#discussion