Avatar uživatele
sdds

Mohu prodat inzulínová pera? Mám nárok na vrácení doplatků při vrácení nepoužitých léků?

pozůstalost

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3033 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ne. Prodat možná, to fakt nevím, ale vrácení nějakých doplatků apod. rozhodně nepočítej.
V lékárně je vezmou zpět jako odpad. Jde o to, že se nemohou zaručit, že léky byly správně uskladněny-chlad, teplo, světlo, tma atd. V neposlední řadě, že nemohlo dojít ke kontaminaci s něčím – nechci přímo tvrdit, že by se do toho mohlo schválně něco namíchat.
Prostě nikdo si nevezme na triko pravost a nezávadnost léku.
Jestli se s někým dohodneš, že si to vezme a využije, je dohoda vás dvou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Prodat je můžeš zkusit, ale já osobně bych je nekoupil, není totiž vyloučena kontaminace, pero není zataveno v hermeticky uzavřeném obalu. Já používám trvalá pera se skleněnými kartušemi, ty jsou hermeticky uzavřené, ale i tak bych měl strach je použít, protože nemám jistotu, že byly správně skladovány (inzulin se má držet trvale v prostředí s teplotou pod 30°C). Doplatky, myslíš v lékárně? Není náhodou inzulin bez doplatků? V lékárně ti žádné doplatky nevrátí, i kdyby existovaly a inzulin zlikvidují předepsaným způsobem, rozhodně ho nepřeprodají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-narok-na-vraceni-doplatku-pri-vraceni-nepouzitych-leku-do-lekarny#discussion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek