Evička558745

Nepodmíněné reflexy

Nevíte něco k nepodmíněným reflexům?

Nejlepší odpověď
ddaanni

Nepodmíněné reflexy=vrozené reflexy. Probíhají vždy stejně, automaticky a jejich ústředí je hlavně v míše a prodloužené míše. Jednýá se o pčedevším životně důležité reflexy- sací, dýchací, polykací, obranné aj. Zato co nepodmíněné reflexy nelze ovlivnit vůlí.

Další odpovědi
Braník

Nepodmíněné reflexy jsou vrozené, zcela automatické nervové reakce. Organismus se je neučí, jejich existence je dána geneticky .
zdroj:http://www.spo­kojenedeti.cz/zdra­vi-ditete/nepodminene-reflexy-novorozencu

Reezo

Nepodmíněné reflexy jsou jednoduché, zcela automatické reakce. Jsou vrozené s trvalým spojením smyslového a výkonného orgánu, za odpovídajících podmínek se dostavují vždy a stereotypně. Jejich existenci je předem dána geneticky určeným průběhem nervových vláken. Patří mezi ně např. ochranné reflexy (kýchací, kašlací, mrkací, odtahující reflex končetin – pokud sáhneme na rozpálená kamna, ucukneme) nebo patelární reflex (po úderu kladívkem do podkolenní jamky se automaticky vymrští noha).

Dále existuje několik reflexů, které má člověk krátce po narození, jedná se o tzv. novorozenecké reflexy (např. úchopový reflex).