Avatar uživatele
lancerm

Nepodepsal jsem protokol o škodě jak dál postupovat?

Bývalý zaměstnavatel po mě požaduje náhradu škody za poškozené pneumatiky na služebním nákladním autě. Protokol o způsobení škody mě zaslali až čtyři dny po mém odchodu z firmy, neměl jsem vůbec možnost se k němu vyjádřit, tudíž v kolonce ,,vyjádření viníka" není nic uvedeno, pochopitelně bez mého podpisu, jelikož tento protokol jsem viděl až po otevření dopisu.
Mám podepsánu pouze obecnou zodpovědnost za svěřené věci, k této záležitosti jsem nepodepisoval žádné dokumenty.
Celý problém vznikl technickou poruchou, kterou jsem nemohl ovlivnit(unik vzduchu z brzdového systému a následné prodření pneumatik nevhodně umístěnými šrouby na vnitřní straně blatníku). Firma si zároveň auta servisuje, takže účelově do protokolu napsala, že se jedná o mou chybu. Jak jsem již uvedl, záležitost se stala cca tři týdny před podáním výpovědi z mé strany a předtím nikdo po mě nic nechtěl. Vše jsem obdržel až doporučeným dopisem s fakturou a protokolem v době, kdy jsem byl už zaměstnán u nové firmy. Prosím o radu jak postupovat v této záležitosti a jak se mohu bránit proti tomuto zmanipulovanému postupu mého bývalého zaměstnavatele. Platit fakturu samozřejmě nehodlám a chci ji vrátit s patřičným písemným vyjádřením jak uvádím výše.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 3203 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Zaměstnanec odpovídá za škodu způsobenou zaměstnavateli.
Zaměstnavatel však musí zavinění škody zaměstnanci prokázat.

Bude-li po Vás zaměstnavatel chtít škodu vymáhat,
buáde si muset nechat udělat znalecký posudek
a pak se obrátit na soud.
(V případě obecné odpovědnosti musí zaměstnavatel prokázat Vaše zavinění.)

Jste-li si jist, že jste škodu nemohl způsobit Vy,
popište zaměstnavateli podrobně průběh události
a sdělte mu, že šlo o technickou poruchu,
kterou jste nijak nemohl ovlivnit.

Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jedinou možností zůstává přizvat si soudního znalce a dokázat firmě opak a problém řešit soudně. Otázkou zůstává, zda nebude ekonomicky výhodnější uhradit vzniklou škodu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek