Lucimia

Neplatný OP

Dneska jsem zjistila že mi 22.3. prošla občanka. Úplně jsem na to zapomněla a teď už je pozdě. Nechám si ji hned zítra udělat, ale co se stane, když mě do té doby, než ji dostanu „chytnou“ s neplatnou občankou? Budu platit pokutu, jak vysokou?
Doplňuji:
A nevíte také, zda-li budu muset vyplnit žádost se strojově čitelnými údaji nebo bez strojově čitelných údajů?
Našla jsem formuláře na této adrese:
http://www.mvcr­.cz/clanek/for­mulare.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3d%3d

Nejlepší odpověď
FOG

Zkuste se treba vymluvit,ze jste byla mimo republiku,pokud Vas za to budou chtit pokutovat.Vzdyt je to jen tyden.
PS: Nenavadim Vas podvadet,to byl jen napad.

Další odpovědi
ReHu

Myslím si, že se to provádí stejně. jako při ztrátě OP. Vystavili mi náhradní doklad na dobu, než bude nový doklad hotový. Nenahradí OP ve všech případech, ale někde platí.
Také je možno se prokazovat cestovním pasem. Např. na poště nebo při kontrole „strážců zákona“.

Nuk nuk

Upřímně, to by byl docela pech, kdyby Vás chtěli kontorlovat zrovna v den, kdy si jdete nový OP vyřídit. Ale pokud by se tak stalo, řekněte jim prostě pravdu – zapomněla jste a dnes si to jdete vyřídit. Nic jiného jim vyprávět nemusíte. Pravděpodobně ani žádnou pokutu chtít nebudou, krom toho rozdíl mezi koncem platnosti a dnem, kdy by se teoreticky něco takového mohlo stát, není až tak velký. Maximálně Vás upozorní, abyste to rychle dala do pořádku a příště si dala pozor.

Pokud by Vás kontorlovali až po návštěvě úřadu, budete mít už v ruce doklad, kterým se můžete legitimovat v době, než Vám nový OP vydají.

alexandra

Nechápu,proč dvě odpovědi na tuto otázku,dostaly palce dolů.Je to přesně tak,dostanete náhradní papír na úřadě a kvůli týdnů se nikdo nezblázní.Můj syn bordelář si ji vyřizoval dva měsíce,než byl schopen jít na úřad a další dva než si pro ni došel a nic hrozného se nestalo.I když netvrdím,že je to správné.