Avatar uživatele
Pokročilý

Neplatné cestovní pasy.

Mám doma cestovní pasy,které jsou již 15 a 5 let neplatné.Někde jsem četla,že se mají někam vrátit nebo si je mohu nechat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nechat si neplatný pas určitě NEMŮŽETE !

Zajděte na úřad, který pasy vydává a zde jej odevzdejte.

Upozorňuji, že můžete být pokutována, neboť vaše jednání splňuje znaky přestupku dle přestupkového zákona (§ 46 zákona č.200/1990 Sb.)
http://business.center.cz/…

§ 32/1.b) zákona o cestovní dokladech
"Držitel cestovního dokladu je POVINEN ODEVZDAT bez zbytečného odkladu neplatný cestovní doklad(...) orgánu příslušnému k jeho vydání, obecnímu úřadu pověřenému vedením matrik(...)"

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?zdroj=sb99329&cd=76& typ=r

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vrátit se sice musí (tam, kde se vydávají), ale nic se nestane, když tak neuděláte.
Stačí říct, že jste jej z nevědomosti po době platnosti znehodnotila (zničila), podepíšete papír a žádnou pokutu neplatíte.

Zdroj: vlastní zkušenost z letošního roku


Avatar uživatele
Zlatý

Musí se vrátit. Pravděpodobně na úřad, který je vydal.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.