judyth1

Neplatná výpověď

Dobrý den, chci se zeptat, dala jsem výpověď ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel ji podepsal a během 5 dnů mě telefonicky informoval, že je neplatná. Donesla jsem tedy doklad od závodního lékaře, kde je napsáno, že nejsem schopna tuto práci vykonávat. Pracovní poměr mi končil 11.6.2012. ZNyní nevím, jak se mám zachovat a zda mohu či nemohu nastoupit na ÚP . Předem moc děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Rozhodující je podpis na výpovědi, telefonické zpochybňování není ani průkazné, ani určující, protože o neplatnosti by v podobném případě mohl rozhodnout jedině soud.
Takže zajdi na ÚP a předlož podklady, pokud by nesplňovaly požadované podmínky, na místě by ti to přece sdělili.
Doplňuji:
P.S. Pokud smysl telefonátu měl znamenat, že chybí lékařský doklad, tak to jsi přece splnila dodatečným doložením. Lékařský posudek je rozhodný a ani sebearogantnější firma na něm nezmůže ani nic změnit, ani zpochybnit. Musela by podat žádost o přezkum, kde by tutově pohořela, takže k tomu logicky ani nesáhne.
Jinak, nezávisle na nejasném telefonátu, platí již výše uvedené.