Beta

Neplatici najemnik

Pronajimam rodinny baracek a najemnici ktere tam mam me dluzi za posledni mesic a za elektriku. Dneska rano se odstehovali. Jak to znich muzu dostat? Pomozte prosim
Doplňuji:
Ano mela jsem smlouvu a mam od nich podepsany dluhopis.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud se odstěhovali, tak těžko. Měla jste smlouvu? To by se ještě dalo přes soud, ale raději oželte „pár“ peněz než ty tahanice a možná, říkám možná vám to někdy zaplatí.

Další odpovědi
standa

Pokud své tvrzení o dluhu můžete prokázat (ne že bych vám já nevěřil, ale jde o důkazy pro soud), tak neváhejte se ´žalobou´.

K soudu podejte jednoduchý návrh na zahájení občanského soudního řízení, jehož předmětem je peněžité plnění. Počítejte však se soudním poplatkem 600 Kč.

Ale pokud máte důkazy a nájemníci „žijí“, tak máte téměř 100% šanci na úspěch…, ale bude tom trvat déle.

Nezbytná podmínka je , že musíte vědět, kde se nyní vaší dlužníci zdržují, protože žalobu musíte adresovat k soudu, který se nachází v jejich pobytu.