Kris

Jak zajistit, aby ex platil výživné včas?

Dobry den,
muj ex je soudnim rozsudkem poviny platit vyzivne na dceru vzdy do 15. dne mesici. Uz pul roku mi vyzivne na ucet zasila po 20. dni, nebo i po 25. Uz trikrat jsem ho na to upozornovala. Jeho argumenty jsou, ze za to nemuze, ze zasila vyzivne jeho zamestnavatel. Pritom chodi vyzivne z uctu jeho sestry nebo manzelky. Pak argumentuje tim, ze nema penize, a pritom si pordil nove auto. Chci to podat k soudu. Mam nejakou moznost aby zasilal alimenty vcas? A jak mam postupovat? Dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
kodl67

V dnešní době máte štěstí že je ex "slušný"a vůbec je posílá.

Další odpovědi
iceT

Podat můžeš, ale osobně si myslím, že můžeš být ráda, že ti vubec nějaké peníze posílá.

pizlicka

pokud alimenty plati každý mesic,zklus o několik dni nevadí.čiší z tebe zášt.to jako,ze si poridil nove auto nesmí podle tebe zit,nebo co?ja nevim,proc si všechny zenske mysli,ze když se rozvedou,budou tocit s partnerem dál,a hlídat muzi každý jeho osobní vydaj.klidne ti je muze posilat koncem mesice,a nic tim neporušuje.

dubraro

Těžko… Pokud mu zaměstnavatel nedává včas výplatu, nemůže on včas plnit své závazky. Soudit se můžete podle libosti, ale kde nic není, ani vy nemáte co vzít. Jedině můžete dosáhnout zhoršení vztahů, které se přenese na děti.

Funna

pokud mu tvá domluva nestačí, tak pohrozit, že podáš trestní oznámení a když i ani to nepomůže, prostě to oznámení podat…jinou alternativu (např.ukrajince s baseballovou pálkou) bych ti nedoporučovala…