neplacení výživného

Bývalý přítel od 1/2010 neplatí výživné.Měl finanční problémy,proto jsem povolila odklad s tím,že peníze co nejdříve doplatí. Už 2 měsíce má nové zaměstnání,k za­placení výživného se nemá.Jezdí v TIR, na adrese trv.bydliště není,bydlí v Praze u známé,chce dítě na víkend.Soudně stanovenou péči nemáme.Jak se má postarat o dítě,když nemá peníze na výživné a nikdy se o syna nestaral?Musím mu ho svěřit?

Odpovědi
SinceX

Nemusíte, je to jeho vina s tím výživném, můžete se mimosoudně domluvit o výši výživného a potvrdit u Notáře, standard je kolem 3000Kč. Jo pokud bude trvat odklad výživného nad půl roku, žádejte to soudní cestou.. :))