crazyking00

neonky a jejich chov

Mám akvárium, do kterého jsem koupil neonky a ještě další rybky, ostatní rybky se mají k světu. Neonky jsou takové chcíplé, plavou většinu času u dna a nežerou, 2/5 už nejsou. Zbylé 3 nevypadají nejlíp a většinou se ani moc nehýbou, čím by to mohlo být? Filtr mám i se vzduchovodem, který zapínám každý den na 3 hodiny, aby se voda vždy pročistila a okysličila.

Nejlepší odpověď
Ar

První tragedie, je zapínat filtr na 3 hodiny za den. Ten má běžet nonstop 24 hodin.
Druhá věc je že pokud jsou jen tři neonky těžko se vytřou i když tam bude párek.
Neonka je hejnová ryba a pokud není v hejnu je neklidná schovává se a drží se právě u toho dna.Ideální je alespoň 15 kousků. Další problém bude ve složení vody. Neonka ke tření potřebuje měkkou vodu a spíše kyselou Ph 5–6.
To se ani neptám jakou má barvu dno, u Neonek je lepší tmavé dno.
Chce to ,ale dávat více informací, jak často se odkaluje dno, a kolik vody se vaměňuje,jak je na tom NO2 a NO3, jak je tvrdá voda a jaké má Ph, jak velká je nádrž, kolik je tam ryb a jaké atd atd.

Další odpovědi
terry

Není to málo denně na 3 hodky?
Já mám filtr i vzduch puštěný stále. Na noc vypínám světlo.
Zkontroluj také teplotu vody.