JájsemRaibek

Neohrozí vynořující se ponorka plavidla na hladině nebo jiné předměty?

Na tomto videu se vynořuje ponorka v ledu https://www.y­outube.com/wat­ch?v=p7RvzJ5DxnI, naskýtá se však otázka, zda nemůže při vynořování ohrozit lidi či stavby na ledu, popř. při vynořování na volném moři plovoucí předměty – lodě na hladině?

Nejlepší odpověď
pucipuci

Teoteticky může,proto se vynořuje v dostatečné vzdálenosti od pobřeží a určitě před vynořením využívá všechnu dostupnou techniku a komunikaci a kdyby všechno selhalo,měl by stačit periskop a musí se vynořovat pomalu. Za normálních okolností.

Další odpovědi
led

Pri vynáraní v mieste vynorenia „odtláča“ svojim tvarom vodu a predmety na nej a v nej do strán.
Pri normálnom vynáraní tento dej prebieha relatívne pomaly. Berie sa ohľad na všetky prekážky na hladine.
Pri útočnom móde si už kapitán obrúsok neberie, ale rýchlym vynorením ničí všetko na hladine .
Môže ohroziť „ohrozit lidi či stavby na ledu“, teoreticky ano, ak poškodí ľad viac, než je bezpečné pre ľudí a stavby na ňom. Preto preráža ľad v bezpečnej vzdialenosti.