Neodpustím si,v době rozjímání, následující otázku.

Jak se zatlačují oči nebožtíkům? Stejně jako ve filmech,kde jim mávnou před obličejem rukou a nebožtík má už oči zavřené?!

P.S. Do jaké kategorie byste vložili tuto otázku?

Nejlepší odpověď
Jikra

Táta mi umřel v náručí a já sem mu tuto poslední službu prokázal. A je to přesně tak jak píše „cliwe“ a mě se to povedlo se až napodruhé. Věřte že nikomu z vás nepřeju aby to někdy musel svému blízkému dělat.
A co se týká kategorie tak já bych to dal buď do historie nebo náboženství.
Oboje s tím má souvislost.

Další odpovědi
cliwe

Mrtvému zavřeš oči /přiklopíš horní víčka/. U někoho to nejde a oči se opět otevřou, pak je třeba ta víčka déle podržet. To je vše.

Kajdamajda

No normálně vezmeš prst a strčíš to někomu do oka.Ale je to nechutné!

M.

Ano, opravdu takhle… Nemohla bych to dělat, když jsem viděla, co všechno musí udělat dál.
Netuším. :)

Sůwa

Předpokládám , že mírným tlakem prsty a tahem víček směrem dolů. Mne zas zajímá, proč mají zemřelí otevřené oči a jestli se člověku, který zemřel ve spánku oči otevřou. Kam to ale zařadit stejně nevím…