annas

Neobjevily se nové vědecké poznatky jak ovlivnit pravděpodobnost oplození, aby se narodil syn či dcera?

Podle statistiky se rodí přibližně stejně mužů jako žen, i když by na oplodnění stačil třeba jeden muž na sto žen …

Nejlepší odpověď
vagra

V časopisu Reader’s Digest to vysvětluje Tomáš Grim z olomoucké Palackého univerzity.
„U lidí, stejně jako u jiných savců, určuje pohlaví potomka pohlavní chromozom v mužské spermii, která oplodní vajíčko. Spermií s ‚mužským‘ chromozomem Y je sice stejný počet jako s ‚ženským‘ chromozomem X, ale ženy nějak dokážou – zatím nevíme jak – ovlivnit
pravděpodobnost oplození tou či onou spermií tak, aby rodily víc synů, nebo více dcer“ a pokračuje: Obecně platí, že bohatí a vlivní rodiče mají víc synů, naopak rodiče chudí více dcer.
Z biologického hlediska je důvod zřejmý: úspěšnost synů při plození závisí na majetku, úspěšnost dcer je na majetku závislá minimálně. Bohatý syn je totiž atraktivním partnerem, chudý nikoliv. Naopak dcera – pokud vypadá alespoň trošku k světu – je atraktivní vždycky.
Část lidí je chudá a druhá část bohatá, a tak se poměry pohlaví celkově vyrovnají.
Kromě toho platí pravidlo, že plodit méně početné pohlaví je vždycky výhodnější. Je-li v populaci více dcer, je výhodné plodit syny, kteří budou mít při rozmnožování větší úspěch než dcery – na jednoho syna totiž připadá víc partnerek.
A samozřejmě i naopak, takže se poměr pohlaví opět vyrovná."

Další odpovědi
Valky

Bohužel, my ženy máme jen „ženská vajíčka“ a muži mají „mužské ale i ženské spermie“ … Takže je to na tom jednom plavečkovi (mýtus: Nejrychlejší spermie neoplodní vajíčko!)…
Ale existuje taková „technika“ … Není to 100%… Pokud je početí mezi 5–3 dnem před! ovulací, je asi na 85% pravděpodobné, že to bude holčička.. Pokud počne den před, v den a den po ovulaci, je asi 87% šance, že to bude chlapeček.. Není to jistota, ale je to větší šance.. :)
Nejdůležitější je, aby si žena, která chce plánovaně otěhotnět, vedla graf teplot během celého cyklu, měří se vždy hned ráno po probuzení!

http://www.da­ma.cz/sex/deti­.gif

Tlaky

Za našich mladejch let se kluk dělal „doprava nahoru“