annas

Není zeď jako zeď. Která zeď byla zařazena mezi nových sedm divů světa?

Nejdelší hřbitov světa – proč asi? Znáte ještě další proslulé zdi?

Nejlepší odpověď
vagra

Skutečně jde o Velkou čínskou zeď/více než 8800km/.
Nejdelším hřbitovem světa je pravděpodobně proto,že při její výstavbě zemřelo ohromné množství lidí.
V červenci roku 2007 byla zařazena do novodobého seznamu Sedmi divů světa.

Další odpovědi
anonym

Hladová zeď v Číně.

anonym

Nářků.
Doplňuji:
Ta patří do „dalších proslulých“.

ten který je

Domnívám se že se může jednat o Velkou čínskou zed.Další zed byla v Berlíně.Tato neblaze proslulá zed oddělovala její obyvatele mezi zonu západních spojenců a sovětskou zonu.v Ústí nad Labem byla zed v Matiční ulici,která oddělovala naše nepřizpůsobivé občany od těch slušných.Ještě v Praze byla vybudována tzv.hladová zed.