Michal Kole

Není zbytečné, aby „zaměstnávání“ řešily 2 úřady ? Úřad práce a Státní úřad inspekce práce ?

Úřad práce řeší vydávání sociílních dávek a aktivní politiku zaměstnanosti a inspektoři řeší pouze porušování pracovně právních předpisů.

Nebylo by jednodušší kdyby to též řešil úřad práce.

Aby byla jedna účetní jednotka = to říkal nějaký „vysoký“ pán v televizi.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. Úřad práce řeší nezaměstnané a Inspektorát zaměstnané, zaměstnavatele a dodržování bezpečnosti při práci.

Další odpovědi
lukas.zmizik

kdyby to též řešil úřad práce, musel by nabrat nové pracovní síly, aby na to stačil…pravdě­podobně by je nabral ze státního úřadu inspekce práce… a byli bychom tam kde předtím – akorát razítka a cedulky na dveřích by byly jiné…