mosoj

Není to zestátnění ?

Není povinné zdanění vkladů na Kypru nařízené EÚ vlastně částečné zestátnění ?
Doplňuji:
Ale je to v podstatě zestátnění či částečná měnová reforma ( jedná se již o jednou vyplacené a zdaněné peníze), která navíc dorazí místní banky. (lidé přestanou bankám důvěřovat)
Dudu jsi špatně informován, dotkne se to všech. Do 100 000 Eu 6,75 % nad 100 000 Eu 9,9 %. Všechno začalo tím když přijal Kypr měnu Euro !!!!
Jednotná měna v zemích s rozdílnou ekonomikou je nesmysl.

http://byznys­.lidovky.cz/klaus-znarodneni-uspor-v-bankach-na-kypru-je-nevidany-diktat-bruselu-1jj-/statni-pokladna.aspx?c=A130318­_145406_statni-pokladna_mev

Nejlepší odpověď
dudu

Zmiňovaný akt lze též nazvat daní z přepychu, která se ostatně "chudší "vrstvy obyvatel se vklady do 2,5 milionu korun ani nedotkne.
Před čtyřmi léty jsme při tématickém zájezdu za poznáním místního vinařství přešmejdili větší část Kypru pod řeckou správou. Průvodkyní nám byla Slovenka, která zde žije přes dvacet roků a díky níž jsme měli možnost nahlédnout do míst a seznámit se s informacemi, které klasický turista na pláži nepozná a neshlédne. Vzpomínám si, že jsme s manželkou nad některými fakty docela dost kroutili hlavou. Na Kypru bylo např. tradicí, že každá rodina vlastní dvě až tři osobní auta., při pravidelných rodinných sešlostech se menu sestává nejméně se čtyř hlavních chodů připravených v nadbytečném množství a přebytky s běžně vyhazují., sluší se tam, že rodiče při sňatku každé dceři darují nově postavenou vilku., doučovány jsou zde i nadané děti už na základní škole a značná část populace studuje na zahraničních vysokých školách, atd. Trochu jsme kypřanům záviděli, ale současně nás zaráželo odkud pocházejí a z čeho zdejší společnost čerpá tak tučné zdroje. Nyní už v této záležitosti máme jasno – jako většina jižních sousedů i oni si zkrátka žijí nad poměry.
Doplňuji:
Na Kypru budou tedy zdaněny 20-ti % všechny vklady nad 100 tis. Euro, čili cca nad 2,5 milionu. Takže kolego mosoji pravdu, resp. lepší odhad a informace jsem měl přece jenom já.

Další odpovědi
anonym

http://byznys­.lidovky.cz/ces­ti-miliardari-se-na-kyperske-potize-pripravili-zdaneni-je-netrapi-120-/moje-penize.aspx?c=A130318­_143848_moje-penize_mev

  1. Kypr je jedním z 20 daňových rájů v Evropě (právní osoby, tedy firmy, mají nulovou sazbu daně, což láká především pofidérní podnikatele s nejasnou strukturou – a.s. s akciemi na doručitele, šedá ekonomika, korupční kanály, mafie apod.)
  2. Jen českých firem je zde registrováno téměř 2 tisíce, jejichž obraty a zisky nepřinášejí skomírající ekonomické recesi ČR ani zbla.
  3. Kyperské banky masivně investovaly do naprosto ztrátových řeckých dluhopisů a nyní, když krachují, tak požadují injekci ve výši 10 miliard €.
  • Další v odkazech:

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/296513-na-kypru-odmitli-zdaneni-uspor-zeme-sve-banky-nabidla-rusku.html

Drap

Svým způsobem ano. Ale i zestátnění je jeden z nástrojů vlád na tomto světě. Je jedno jak se tomu říká, stejně o peníze poplatník přijde.

anonym

Není. Kdyby to bylo zestátnění, tak střadatelům sebral stát všechno. Takhle jim část úspor nechal.

JájsemRaibek

Spíš mi to příjde jako dvojí zdanění. Vem si, že dostneš zdaněnou výplatu na účet a tam ti to znova zdaní.

odpomass

Ne, není. Takové móresy (nečekané, neodůvodněné a nespravedlivé zestátnění – a nejen to) z režimů minulých už máme naštěstí za sebou…