bolak

Není to zbytečný vyhazovat šlupku?

Nám to vždycky doma vokrajovali, třeba vokurku, a strouhal se jenom ten vnitřek. Stejně tak jablka, brambory, atd. Chápu že třeba u kokosu to trochu křupe, ale i přesto, není to plýtvání? Vždyť co by za takovou šlupku vod banánu děti v africe dali…

Nejlepší odpověď
quentos

U ovoce a brambor je to skutečně jen pošetilost a rozmazlenost člověka – vzhledem k tomu, že se ve šlupce a těsně pod ní nachází nejvíc vitamínů a jiných prospěšných látek, jsou ti, kteří ji vokrajujou, sami proti sobě. U brambor je to nezbytnost vzhledem k bordelu, hlíně a nežádoucím látkám, od nichž brambory bývají zaj*bané, nicméně u raných brambor opět je odstraňovat slupku opět zbytečnost, kterou si spíš uškodíme – vždyť by je stačilo pořádně voimejt – připravíme se tak o cenný zdroj vitamínů, minerálů a stopových prvků.
Doplňuji:
sorry za 2× „opět“ a překlep u „vomejt“

Další odpovědi
manon

:) Okurku polní do salátu okrajuji, slupka je tvrdší, okurky salátovky (po umytí) konzumuji i se slupkou – neloupu. Jablka se na leccos taky loupat nemusí – dokonce jsem jedla i dobrý štrúdl z neloupaných a s ovesnými vločkami a všeličíms celozrnným, brambory vařené ve slupce jsou taky fajn, ovšem ten kokos zkoušet nebudu – občas můžu i plýtvat :) Ne každý je schopen jíst vlákna a vlasy :)

Natty*

To je každého věc. Je spousta lidí, kteří opravdu nemohou pozřít tvrdší věci jako právě slupky od okurek, pomeranče (!), atd…

Damiana

Je to škoda. Třeba taková šlupka z králíka, to teprve musí být něco!

pizlicka

brambory radne omyji a delam ve slupce v pare.z domacich okurek a jablek slupku neloupu.

MonkeyKing

Co by za to děti v Africe dali? Nic, protože nic nemají! 😁
Dělám si srandu, tak si udělejte kompost a tam to házejte!

bolak

Damiana: kdes to slyšela? odkud to máš? :)

Damiana

Neřeknu. Až vybalíš, co se ti stalo letos 14. března:-)

bolak

něco na co sem čekal 7 let :)

Damiana

No jo, to je tedy informace:-)
Jako bys mi řekl, že je pro tebe na světě nejdůležitejší jedna věc, ale nemůžeš si vzpomenout která…:-)

bolak

hele, víc už ti pomoct vážně nemůžu… :)

tak si aspoň tipníííííííí…

Damiana

Na co jsi mohl čekat sedm let??? Na játra?:-))

bolak

:)) samá gloglo