Není to poškození cizí věci a šikanování ostatních členů domácnosti, co teď (ne)dělá ČEZ?

ČEZ přestal posílat složenky, spousta lidí to ani nezaznamenala, že si má udělat inkaso, trvalý příkaz,... a ČEZu z nedostatečné informovanosti nezaplatí a on je hned nekompromisně odpojí.

Lidem vytečou ledničky, zkazí se jím jídlo (to by se dalo považovat za poškození cizí věci) a že nejde proud bude vadit i jiným členům domácnosti, který s dluhem nemají nic společného (děti, prarodiče,...). Děti si nemůžou zapnout počítač a najít si na netu něco do školy, nemůžou si nabít mobil.

Když si v noci nemůžou rozsvítit o něco zakopnou zlomí si nohu. není to nějaká spoluvina ublížení na zdraví ?

Poplatek za znovupřipojení není to šikanózní, zvlášť, když nenesou plnou vinu za dluh, když ČEZ nedostatečně informoval.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jak může člověk z nedostatečné informovanosti nezaplatit. Vždyť celý život nedělá nic jiného než jednou měsíčně platí zálohu. Přeci si nemyslíte že když nepřijde složenka, že se dává elektřina zadarmo.
Zatím jsem složenku dostal a kdybych ji nedostal ve vlastním zájmu bych se poptal.

Další odpovědi:

Zlatý

Nějak jsem nepochopila vaši otázku...co se vás vlastně dotklo?

Povinností každého je každý měsíc zaplatit zálohu a jestli nemáte inkaso/nevím kolik takových ještě je????/tak se musíte vy sám starat jakým způsobem uhradit vaši spotřebu.

Takže podle mě to není žádné poškozování nikoho. Pokud vy neplatíte ,tak poškozujete vy .

Zlatý

Pokud vím, tak i ČEZ posílal upozornění, a neodpojoval okamžitě.A všem nám je asi jasné, že odebírat jakékoli zboží zdarma nelze.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.