Pekul

Není to podvod, když někdo nabízí půjčky zdarma?

Všude vidím že se nabízejí půjčky zdarma, to určitě bude nějaký podvod, nemyslíte? Nic přece nemůže být zdarma a nějak musí na lidech vydělat!

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem nabídku Zaplo dokonce jednou využil, potřeboval jsem krátkodobě zalepit díru v rozpočtu. Částku jsem do měsíce vrátil a nestálo mě to ani korunu. Pak jsem se s nima rychle rozloučil a bylo zameteno. Smysl takových akcí vidím v tom, že občas se někomu nepodaří dluh včas vyrovnat a pak si na něm teprve smlsnou – vyjde ho to kur…sky draho. Sice mě pak ještě dlouho telefonicky obtěžovali s dalšími „lákavými“ nabídkami, jako že jestli si ještě nechci znova půjčit (to by už ovšem zadarmo nebylo). No tak jsem je posílal do p… a už mám pokoj.

Další odpovědi
postcd

podle mě je to tak, jak píše Kepler, za prvé asi počítají, že pokud budu mít dobrou zkušenost s nimi, zkusím to podruhé znovu a také, že je třeba doporučím dalším známým.

Také počítají s tím, že určité procento lidí nebude včas splácet a pak teprve nastupují ty vysoké sankční poplatky, o kterých se zmiňují někde v hluboko v obchodních podmínkách apod.

třeba je to ale jinak

Karlos956

Všechno určitě není podvod – jestli třeba myslíte reklamy v televizi na online půjčky Zaplo.cz, Ferratum apod., tak to určitě podvod není. Jsou to tak velké společnosti, že si to nemůžou dovolit.
Něco jiného jsou samozřejmě nabídky od lichvářů, lístečky na sloupech s veřejným osvětlením apod. Uvádím k přečtení i velmi dobrý článek o solidních půjčkách zdarma, kde se mimo jiné i dozvíte, jak je možné, že na tom vydělávají: http://vyberpuj­cku.eu/2016/jak-je-s-pujckami-zdarma/
Takové půjčky jsou hlavně vhodné pro vyřešení akutní finanční situace, ne na to, abych si koupil nejnovější iPhone…

Stanislav1

Já myslím, že není. Skutečně existují půjčky, které mohou být zdarma (pokud budou správně dodrženy všechny podmínky). Doporučuji si přečíst článek tady: http://www.pa­radnipujcky.cz/puj­cka-zdarma ta možnost, že půjčka může být zdarma je myslím naprosto super.

anonym

Když ptáčka lapají hezky mu zpívají