Andělé

Neni to podvod chtít na pohovoru po potenciálním pracovníkovi peníze za registraci pracovního místa?

Pěkné ráno všem.
Včera jsem byla na pracovním pohovoru. Nejprve jsem vyplnila dotaznik a následně začal pohovor.
Pán se angažoval za Wellness centrum,vyprávěl mi o celé škále produktů a služeb,které nabízejí. Tvrdil,že po 1–2 týdenním zaučení si pracovník sám vybere,která prac.pozice mu bude nejlépe vyhovovat.Tzn­.v oblasti služeb,marketin­gu,administra­tivy,logistiky,ve­doucí apod.To mě překvapilo a zarazilo.
Pak řekl,že dle dotazníků a sympatií mě rád přijme,že na něj působím seriozně a mile. Ovšem to nejlepší přišlo až na konec. Bylo ale zapotřebí zaplatit registraci v hodnotě 3.900 kč s tím,že v ceně je zahrnuta celá řada produktů zdarma a zaškolení. CHtěl peníze ihned nebo zálohu,po které by mi rezervoval prac.místo. V tom okamžiku jsem bez zaváhání řekla,že pokud jsem nezaměstnaná,určitě s sebou nenosím 4.000 kč a že mu nedám ani zálohu,kterou při sobě rovněž nemám.
Pohovor ukončil s tím,že tedy dá šanci jiným potenciálním pracovníkům.
Hledám práci už dva roky,ale s tímto jsem se ještě nesetkala. Jen jednou u nás ve městě jsem mohla pracovat v kanceláři pro pojištovnu,ale s tím,že po mě chtěli myslím 3.000 kč dopředu a pracovat na živnost. To jsem odmítla,živnost si nerisknu,ani nemám a nebudu nikomu dávat peníze,když žádám o prac.místo.
Přijde mi neseriozní,aby po mně někdo žádal peníze za prac.místo a navíc v den pohovoru. Přišlo mi to jako podvod,setkal jste s tím už někdo,co si o tom myslíte?
Moc děkuji.

Doplňuji:
Všem moc děkuji za odpovědi. Jsem ráda,že jte mi poradili,že jsem nenaletěla a za zkušenost do budoucna. Také mě varovalo,že si práci mohu vybrat,tj.opravdu prapodivné. A aby nezaměstnaní platili peníze,tj.nes­kutečné.
S prací je to snad ještě horší než bylo dosud. Nikde nic není a když mi na úřadě práci nabízejí,vždy už o ní vím z jejich stránek MPSV.
Pro příště podobný pohovor,kde budou chtít peníze ihned ukončím.Ach jo a tak jsem byla včera natěšená,že mám pohovor..:-( Ale aspon mám zkušenost.
Všem vám moc děkuji a přeji dobrou chut k obědu…:-)

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Tak mne hlavně pobavilo, že v ceně necelých čtyř tisíc je zahrnuta celá řada produktů zdarma. Ale spíš tipuju, že za tu cenu bys dostala sadu šamponů a řadu podobných pixliček a tvou náplní práce by bylo všechno prodat.

Další odpovědi
anonym

Připadá mi to jako nějaké nové praktiky firmy Herbalife nebo něčeho podobného. Většina takových společností nechce za nové lidi nést odpovědnost a ani žádné náklady. Dříve bylo v tomhle směru jednání přece jenom korektnější, protože i tyto polečnosti jednaly otevřeněji. NEŠLA BYCH DO TOHO!!! Kamkoliv jako zájemce o práci mám nosit peníze, tak mi to zavání. To si radši vsaďte sportku.
Pokud jde o pojišťovny, tak ty naopak první tři měsíce poskytovaly novým obchodní zástupcům pevný plat. Mám dojem, že to bylo kolem 8 tisíc. Během prvního měsíce se nový zástupce pojišťovny jenom školil a potom začal chodit do terénu a učil se sepisovat pojistky. Počínaje 4. měsícem už musel mít vyřízen živnostenský list a byl placen pouze provizemi ze svých uzavřených smluv. Adresný materiál dávala nováčkům pojišťovna, takže si klientelu nemuseli shánět.

iceT

Dost mi to připomíná situaci,kdy jsem měla zájem o půjčku.Půjčku mi nabídli,ovšem za jakýsi manipulační poplatek ve výši asi 6000,–,což bylo přes polovinu toho,co jsem chtěla půjčit.Milému poradci nebo kdo to byl jsem řekla,že potřebuju peníze půjčit a kdybych měla zbytečných 6000,– tak asi nebudu potřebovat půjčovat.Celý ten rozhovor probíhal po telefonu,takže jsem se pak rozločila a položila.
Tam,kde po vás chtějí jakékoli peníze předem nemá cenu se vůbec obtěžovat s někým bavit.

briketka10

tak toto jsou již prastaré praktiky od dob revoluce setkala jsem se s nimi a nadále setkávám a mé kamarádky také, rada zní takovou práci nebrat vždy se jedná o podvodníky, takových bylo nabízeli sady z kosmetikou, třeba jen s parfémy, lákají na různé semináře a musíš si JEN koupit vzorky produktů drogerie NA CO A K ČEMU ??PRODAT..
a na netu toho je taky přehršel..
seriozní domácí práci jsem dělala na chatě, když jsem malovala malé šachové figurky modelářskými barvami, ale to byla opravdu i dobře placená práce, ještě jsem v Praze šila prostěradla to byla taky perfektní, jednoduchá, výborně zaplacená práce..
dnes jsou to jen podvodníci – lepení obálek a dom.práce typu letadlo nabalit na sebe další pokusné blbečky kteří s tebou půjdou na seminář poslechnou si něco o drogerii ty si ji koupíš a pak prodáš..
Doplňuji:
teď je tak těžká situace najít si práci je jí málo, hledáte ji dlouho a jsou takoví podvodníci, tak úřad práce má ještě takovou podmínku, že si ji musíte najít za určitou dobu to mi připadá neuvěřitelné..

hanulka11

Takovou práci rozhodně neber , ano dělají to takový ti z MLM . To není žádná seriozní práce. Pokud někam nastupuji určitě by mě varovalo, že si budu moc vybrat …to přeci není normální . Buďto mě potřebují na určitou pozici a nebo mě nepotřebují. A takové to mazání medu kolem pusy- oni to uměj pěkně okecat a nechaj si každé slovíčko zaplatit. Nebrat!!!!!!
Doplňuji:
Andělé…nevzdávej to , dcera byla snad na 60ti pohovorech,nemohla nic najít /všude nabízeli pár korun/některý den měla těch pohovorů tolik, že šla z jednoho na druhý a vždy …my se vám ozveme .....samo,že se neozvali.Po čase ,když už ani nedoufala byla na pohovoru a vyplňovala snad 200 otázek ,říkala takové nesmysly chtěli vědět, ale něco jsem tam napsala a z 250 uchazečů ji vybrali. A již přes rok má opravdu dobré místo. Tak vydrž.....štěstí si tě najde

Michal Kole

Pravděpodobně to smluvně bude ošetřeno tak dokonale, že si na tom „horší právník“ vyláme zuby.

Otázka je zda to není v rozporu s dobrými mravy, což zase není v zákoně přesně definováno co to je a každý soud si to vykládá jinak.

Podle mě chtít peníze po nezaměstnaném je … nenacházím slušné slovo.

anci

Myslím si že to je určitě podvod.

Andělé

Hanulko,Tvá slova mě hodně zahřála,děkuju Ti za podporu.:-)
Jsou dny,kdy jsem z toho hodně špatná,ale máš pravdu,člověk se nesmí vzdát,musí stále doufat. Třeba opravdu si mě jednou štěstí najde jako Tvou dceru. A až to přijde,hned se vám všem pochlubím.:-)
Jsi moc hodná,srdečně Ti děkuju .:-)