weronika

Není té slepici něco?

Potřebuji poradit. Mám 5 slípek a jednou za čas se ve snůšce objevívětší vajíčko které obsahuje dva žloutky., jednou jsme mněli vajíčko se třemi žloutky.a já potřebuji vědt jestli té slepici, která ty vajíčka snáší něco není.
Bavila jsem se s jednou známou a ta mi řekla ať si tu slepici vyčíhnem a zabijeme, protože má nějakou poruchu v tom vaječníku, až se jí tam jednu ty žloutky seknou a začnou v ní pracovat a ona uhyne.
Nebo mě napadlo jestli to není to plemeno, které má zpravidla v jednom vajíčku dva žloutky…
Prosím poraďte

Nejlepší odpověď
mosoj

Není ji nic. Prostě má dvojčata.

Další odpovědi
anonym

Tady jsem něco našla..http://www­.ifauna.cz/dru­bez/forum/r/de­tail/738158/va­jicka-se-2-zloutky

Drap

Je to zcela běžné, slepici nic neni. Brzy se to upraví samo.