Pokročilý

Není recenze o tom podat svůj názor na film?

Chtěla jsem se zeptat, jak je to s recenzemi. Psala jsem jednu recenzi a je něco špatně na formulaci typu "Moc filmů jsem s tím a tím hercem jsem neviděla, ale tahle role byla věrohodná." nebo "Sharon Stone si pamatuji ze základního instiktu, nic méně v tomhle filmu se změnila k nepoznání a měla jsem i problém určit, jestli je to opravdu ona." Jde mi o formu "ich". Bylo mi totiž i řečeno, že tohle nikoho nezajímá a že tohle si můžu napsat nasvým osobním blogu. Jak by to tedy mělo vypadat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Recenze je blízká kritice, takže hodnotí umělecké dílo, převažuje informativní charakter nad kritickým. Kritika je zase úvaha, takže jde o váš názor, pohled na dílo. Tomu odpovídá i jazyk.

Vycházím z vaší formulace, neznám kontext, takže nemohu celé posoudit. Proto část vašich vět převádím jazykově na ich formu, i když opravdu myšlenkově jsou nelogické.

1. ... ale tahle role byla věrohodná. Jenže kdo vám řekl, že byla role věrohodná? Jde o váš názor, takže je nutná ich forma - např. ale v této roli na mě púsobil věrohodně. Rozpor - neviděla jsem filmy s hercem x působil věrohodně ... Z čeho usuzujete?

2. Základní instinkt je název filmu, proto má být velké písmeno. Opět druhá věta v souvětí není ich forma. ... nicméně v tomto filmu jsem ji nepoznala a měla problém určit, zda je to ona.

V čem spočíval problém, že jste herečku nepoznala? Její vzhled snad odpovídal roli, kterou hrála. Takže opravdu šlo o zevnějšek, herecký výkon apod.?.

Další odpovědi:

Zlatý

Podle toho kde o filmech budeš psát.Pokud chceš napsat kvalitní a objektivní názor na tu či onu herečku,herce nebo film,je dobré vidět více filmů s daným hercem.
A nevím co je forma "ich"

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 427
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.