bolak

Není přání z cizí hlavy tak trochu podvod?

Co si myslíte o tom, jak tu lidi čas od času prosí o nějaký přání k narozeninám, svátku nebo jiný veselý události?

Já osobně bych se asi styděl něco takovýho předat nebo dokonce přečíst z očí do tváře. Připadal bych si jako podvodník a bylo by mi trapně. Vy normální to tak nemáte? Vám to nevadí, přát slovy někoho jinýho, někoho kdo tu osobu, pro tu kterou je to určený nikdy v životě neviděl ani na vobrázku a nechat oslavence uvěřit, že to bylo od srdce, jen a jen pro něj a že ste si s tím dali sakra moc práce?

Nejlepší odpověď
quentos

máš recht, taky si je radši vymejšlim sám.
Doplňuji:
Ale lidi jsou holt různý.

Další odpovědi
anonym

Znám příběh dvojice před rozvodem, kde naopak vztah začal znovu fungovat díky sms zprávám, které psal manžel manželce a nechal si je před tím napsat kamarádkou. Byly mezi nimi i dvě gratulace. Autorka a manželka se po čase měly šanci seznámit. Manželka se přiznala, že tušila, jak se věci mají, ale že ji dojalo, že manžel si s tím dal takovou práci, aby jí projevil, co k ní skutečně cítí. Dodnes jsou spolu a vypadají šťastně.
Takže si nemyslím, že je to až natolik podvod. Spousta přání je přece předtištěných, další mraky jsou odněkud opsaných. Ne každý má dar vymyslet něco osobitého sám za sebe. Opisovače bych neodsuzovala. Je to zpravidla jen o nedostatku talentu, ne o tom, že přání není míněno od srdce.

hanulka11

myslím, že jsou lidé líní přemýšlet – sama bych se neřídila tím co mi poradí druzí

Illines

Je to tak a ne jinak.
Doplňuji:
Chlubeni cizim perim.

anonym

A co dotazy, jak získat holku, kluka na tomto portálu. Nejsou to taky nápady z cizí hlavy jak získat opačné pohlaví? Princip je stejný.

Syd

Mam na to stejnej názor

manon

Třeba hledají jen inspiraci, třeba nic z toho nepoužijí doslovně, ale pomůže jim to při přemýšlení jak překvapit, potěšit. Třeba si vypůjčí jen jeden rým …
Kolik našich myšlenek je původních? U kolika můžeme garantovat, že nejsme nevědomými plagiátory?

anonym

Take jsem kdysi pomahala skladat : )

  • iv-

Mila babi a dedo ,
psala jsem na odpovedi ..
oni tam ale prdlajs vedi.
Chtela jsem jen tip …
oni si mysleli , ze je to vtip.
Nemam tedy pro vas nic ..
od vas bych chtela neco vic.
Tam uz chodit nebudu ,
jeste tam narazim na nejakeho pobudu ..
A jedna je tam prechytrala ..
je to takova baba stara ..
je to -iv- ,
clovek by na ni nejradsi pliv !

Udělit odpovědi palec 9Nominace: 0NahlásitVložena před 271 dny

bolak

jj, to sem čet, ale poslední řádek se ti nerýmuje

anonym

Kuře
Jak složit básničku?

bolak

hb: to je na koho?

anonym

To je tak, kdyz ma nekdo velikost mozku kurete !
Tedy ne – celeho kurete, ale velikosti jeho mozku !
A to si jeste asi fandim.. jdu spat, mozna mi do rana povyroste. :(

  • iv-

bolak

básně se roděj většinou z bolesti, teď sem se zrovna prohrabával mojím archívem ještě ze základní školy a na jednu takovou sem narazil…

vznikla o velké přestávce, po hodině tělocviku, kdy mě pan učitel nacpal proti mojí vůli do branky abych při fotbale chytal míče, ačkoliv věděl že mám všechny čtyři končetiny levý

Málo kterej chlap to snese,
málo kterej nebulí,
málokterej nepohne se,
když to schytá do kulí…

Tak to byl jen malý úryvek, abych nezahlcoval poradnu..

anonym

bolacku, chudacku..
mate snad alespon jednu kulicku !

A ted dobrou a snad se mi nebude o necem podobnem zdat … brrr !

  • iv-

bolak

jednu, ale zato vobrovskou!!!

(ne, nebylo to tak definitivní zranění, naštěstí sem zůstal symetrický :))

tak teda dobrou noc, ať tě velekulka kouše celou noc…

anonym

a co řešení matematický, fyzikálních úloh, češtiny a literatury. Začal školní rok, to není jen podvod na kantorech, ale hlavně na sobě

bolak

hele, založ si vlastní otázku :)

anonym

:p, třeba ji položíš ty. Pouze jsem reagoval na podvod. v♥ – mír

bolak

ale jádrem pudla (zajímalo by mě jak takový jádro pudla vypadá) bylo právě to přání a né slovo „podvod“

otázku o podvodech pokládat nebudu, nebo možná jo, ale ne hned dneska, dneska položím už jen záležitosti které je možné spláchnout prostřednictvím kouzelného stříbrného knoflíku

bolak

ocko: Předtištěný přání je přece úplně něco jinýho, tam je to snad evidentní, když je na tom lejzrem vytisknutej králíček a písmo z osumnáctýho století, že sem to nepsal já…

Nedostatek talentu neomlouvá. Předstírám-li že jsem napsal něco co jsem nenapsal, že jsou myšlenky na papíře z mý hlavy, ačkoliv nejsou, tak předstírám že sem někdo jinej než doopravdy sem. Podle mě lepší slabej verš ale můj (Přeju ti hezký narozeniny, vytřel sem podlahu v kuchyni) než rýmovanou lež, staženou skrz CTRL COPY z internetu.

anonym

Bolaku, taky jsem zažila krásné přání, kde byl pod dost přihlouplým textem akorát podpis. Urazil by ses kvůli tomu na takového gratulanta? Já ne, vždyť kdyby mi nechtěl popřát, tak by nic posílat nemusel. Ber to trošku v širším záběru, tohle není jen ano, nebo ne. Ostatně stejně jako celý život.

hanulka11

máš naprostou pravdu bolaku

bolak

táák, to je to co sem chtěl slyšet :)