SengSS

Není policii trapné dávat informace o různých případech ???

Reportéři kolikrát vyhledají svědky různých událostí ( vraždy , nehody , krádeže ) a kde jinde než u policie to mohli asi zjistit , není to proti jejich pracovnímu řádu podávat takovéto informace ?

Odpovědi
arygnoc

I obvinený, poškodený či svedok má právo na ochranu osobných údajov a súkromia.
Je iba na ňom, či bude prípadny únik informácií od polície riešiť, napr. žalobou.

Mnohokrát sa nejedná o zámer zo strany polície, ale skôr indiskrétnosť alebo populizmus toho ktorého úradníka (ja som ten dôležitý, ja viem) či dokonca zámer (mediálny nátlak na svedkov, obvineného, poškodeného).

Reezo

bez informací by jsme se dopracovali k policejnímu státu a to přeci nikdo nechce. Musí být veřejné informace.