Dismas

Není oficiální název Sýrie Syrská arabská republika diskriminační vůči národnostním menšinám?

Odpovědi
Nuk nuk

Vzhledem k tomu, že Arabové v ní převažují, tak je to stejné, jako u většiny zemí. Stejně tak by mohl být diskriminační název Ruska, České republiky, Čínské lidové republiky (a pozor, nežijí tam kromě Číňanů jen Tibeťané), Itálie a snad až na pár ostrovních státečků se to potažmo týká snad každého státu.

Kepler

Je to jen zjednodušené a jedině použitelné řešení. My se taky jmenujeme Česká republika, i když tu žije víc národů, než jen Češi. Dovedeš si představit, jak by se asi jmenovala Ruská federace?

anonym

Kepler: Mě by se náhodou líbilo pojmenování Českomoravká republika. Slezko mě netankuje a to by bylo už moc dlouhý pojmenování co? Jinak máš pravdu. Více státu to musí mít zjednodušeno, ale mohli to pojmenovat ne jen podle jedné části, ale vymyslet nějaký nový originální název.

Kepler

A co takhle Bohemiamor?

Nuk nuk

Nebo Čechomor :)

Dismas

Mně by se líbilo Středoevropská republika, ale to je vzhledem ke zkratce (SER) neprůchodné.