Cooldan456

Není nějaky program nebo něco podobného že byste si nastavili čas a ten počítač by se vám zapnul.VÍCE V POPISKU

Nemyslím jako pc tak jak ho vidíme ale jako že system.

Odpovědi
cochee

Ano, některé PC to umožňují, nastavuje se to v BIOS a musí být splněny ještě další podmínky – zdroj PC musí být pod napětím a musí umět dodávat speciální napětí.

Hamon

Jaky je mezi tim rozdil? A ano, je.

magorvkleci

vypnutý počítač jde zapnout přes datovou síť funkcí WOL (Wake-on LAN)
ten síťový signál může samozřejmě být poslán z jiného počítače nějakým programem v určený čas

vlastním časovacím programem by se mohl zevnitř leda „probudit“ z nějakého úsporného režimu, ale ne se sám vysloveně „zapnout“ (i když to by šlo zařídit „natvrdo“ : nějakým jednoduchým časovačem)

Lamalam

Pokud je v síti, tak je to možné.

Dochy

Tvůj dotaz je formulován hodně, ale opravdu hodně nešťastně. Takže Tě nejdřív sprdnu: ( 😉 )
V nadpisu je blbost psát „Více v popisku“ To každý ví. Jen znepřehledňuje a zabírá místo pro něco co by smysl mělo. A ať už tam tu větu dáš, nebo ne, pak by v tom popisku také nějaká informace měla být. Já tam žádnou nevidím.

A teď trochu k věci: Naprostá většina PC (resp. základních desek) má možnost volby kdy se má počítač nastartovat. Základní deska má baterií zálohované hodiny i s „budíkem“, které se klasicky nastavují v BIOSu. Pokud dojde na buzení, základní deska vyšle signál zdroji, aby se zapnul, a nastartuje se komplet počítač. Podmínkou je, aby byl počítač vypnut buď ze systému (vypnout, hybernovat, nebo uspat), nebo vypínacím tlačítkem na bedně. Nesmí být vypnut hlavním vypínačem na zdroji, nebo dokonce vytažen ze záuvky.
Existují programy (i pro Windows) které umí tento budík nastavit ze systému.
Zdroj musí stále dodávat malé napětí pro provoz některých obvodů na desce, to ale podporují všechny ATX kompatibilní zdroje (tj. všechny běžně dostupné)

Pokud jde o probuzení jiným počítačem, pak lze použít buzení po síti, jak píše Magor. Ale má to další omezení: počítače musí být na stejném segmentu v síti, switch musí tuto funkci podporovat, nebo pokud to chcete opravdu vzdáleně musíte si navíc zajistit nějaký „server“ na místě.

PS: To probouzení na čas jsem nějaký čas používal pro automaticé nahrávání z televize. Počítač při vypínání autoaticky nastavil budík na další naplánovaný pořad, po skončení nahrávání se budík nastavil na další akci a PC se vyplo. Pro případ výpadku proudu bylo v biosu nastaveno automatické zapnutí po nahození elektřiny. PC zkontroloval zda se má nahrávat a pokud ne, zas nastavil budík a vypnul se.