dnb

Není hraní her ztráta času?

Doplňuji:
(Iala22) >>> Já bych hraní počítačových, tabletových či playstationových her nahradil třeba: Četbou nějaké vzdělávací, prospěšné či zajímavé knížky, Filmem, dokumentem, hudbou, sportem, atd. Dále bych volný čas využíval s přítelkyní, pomoc s úklidem, s vařením, žehlením, praním…, to mě nedělá problém. Všechno musí člověk zvládat a hry jsou prostě pro mě, ztráta času. Neudělal bych tam to, nestihl bych támhle to apod.

(marketa54321) >>> Hry mají sloužit k rozvoji logického myšlení? Představivosti? A na tom křesle či židli se zkroucenými zády, k uvolnění? :D Zajímalo by mě, jak si představuješ to logické myšlení a tu představivost? Hry jedině logicky gumují mozek a v představivosti i Hard disk.

Pro ostatní aktivní hráče, zkuste vyluštit SUDOKU (logika), KŘÍŽOVKU (vědomosti), podívejte se na nějaký sci-fi FILM (můžete mít představivost), zkuste POSTEL (vynikající uvolnění) a začněte se sebou něco dělat.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já souhlasím s Markétou.
Některé hry opravdu napomáhají rozvoji představivosti
a logického myšlení. Pokud člověk nepracuje celý
den na PC, mohou takové hry pomoci k určitému uvolnění.

Záleží samozřejmě na tom, jaké hry kdo hraje.
A že by dnes ještě neměl k PC vhodné sezení?

Další odpovědi
teufl

Hry jsou dobré na odreagování. Protože když hraješ nějakou hru (teda většinu her), tak musíš přitom myslet přímo na tu hru, co dělat a podobně. Když se koukáš na film nebo čteš knížku, tak myšlankymi můžeš odbočovat pořád někam jinam, zatímco u her se spíš zabýváš tím, co hraješ, než abys přemýšlel nad něčím jiným.

Si vem třeba situaci, že přijdeš z páce/školy, kde se stalo něco fakt blbého. Prostě na t myslíš a je ti z toho špatně (duševně). Když si půjdeš lehnout, budeš na to myslet pořád, koukneš se na film, děj ti bude unikat a pořád na to budeš myslet …
Zatímco na hru se musíš soustředit.

Ovšem, všeho moc škodí. Jistě, že když někdo přijde domů a až do večera hraje hry na počítači, nechodí ven s kamarády, že je to už jiné.

Kelt

Záleží, jak postavíš otázku. Když si řekneš, že je to ztráta času, tak si najdeš vhodné odpovědi, stejně tak, když si řekneš, že to není ztráta času. Kdo hledá, najde. Faktem je, že se hry vyrábějí a lidé je hrají. Stejně je to sudoku a pod., ale třeba všechny sudoku se neprodají, Myslím si, že člověk se může sám rozhodnout, co bude dělat a nemusí to nikomu vysvětlovat. Hlavní je pocit, jaký z toho má. Může mne to obohatit o radostný zážitek, nebo si to mohu vyčítat. Nezáleží co děláš, ale jak to děláš a proč to děláš.

marketa54321

Pokud je ztrátou času rozvoj logického myšlení a představivosti či uvolnění po celodenním stresu apod… 😉

anonym

Ano, hraní her je ztráta času.ale i tak se načapám, jak hraju „prší“ :D To je tak jediný, co já kdy hraju. Pár minut…:-) Za tuto nechutnou zvrhlost se ale moc stydím 🙂

lota

Hraní počítačových her? Za mě ano, stejně jako třeba dívání se na televizi…

Nevíteto?

Ne, je to způsob jak se zabavit jako cokoli jiného, každého baví něco jiného. Ztráta času je to jen pro lidi, které to nebaví (ti to, ale taky nehrají). A ty myslíš, že žádné logické, strategické, nebo vědomostní pc hry neexistují?

lala22

Jak pro koho .
Osobně hry nehraju , ale je to lepší strávení času , než být někde nafetovaný pod moset .