Není dávání pokut totéž co kritizoval Mistr Jan Hus neboli prodávání „odpustků“ ?

Nejlepší odpověď
fcoop

Odpustky – od „odpouštět“.

Pokuta je forma peněžitého trestu, který je udělován subjektu za porušení zákonné či smluvní povinnosti. Tento trest může být udělován jak osobě, firmě, tak i státu. Jedná se o menší formu trestu.

cs.wikipedia.or­g/wiki/Pokuta

Nemá to,jak vidno,spolu nic společného.

Další odpovědi
anonym

Dotaz je dogmatický, viz věcná odpověď fcoop.
Nakonec i ve středověku byly samostatně tresty mající zcela odlišný charakter.

Berušinka

Mně přijde, že vůbec. Odpustky si vymýšlela církev kvůli tomů, aby měla peníze pro svoje potěšení, i když ty pokuty jdou taky vlastně nahoru do kapes. Pokuty jsou za to, že se nedodržují zákony (aby bylo „bezpečno“), odpustky byly výmysl církve, který lidem nepřinášel – naopak bral. Bůh by měl „odpouštět zadarmo“, na „tresty“ je někdo jiný a ne církev.

DDarent

takže ty by si místo toho, aby si zaplatil pokutu, šel na 3 roky do vězení, za to, že si špatňě zaparkoval??? Kdyby nebyli pokuty, tak by se jezdilo po městech 200km za hodinu a Ožralích za volantem by bylo tolik, že kdyby každej místo peněz na flašku dal peníze na jeden účet, tak by byli bohatší než USA!!!