silesnet

Nenapadá někoho, jak vytvořit stroj na generování náhodných čísel?

*Ve skutečném světě

Odpovědi
Lamalam

Excel, fce Rnd.

gecco

Co je to „stroj na generování náhodných čísel“???
😉
_____________­_____________
Ve skutečném světě jsou typickými generátory náhodných čísel třeba hrací kostka, ruleta, vlny na vodě, kapky deště, formování mračen…
😉

anonym

Vytvoříš krabici, dáš na ni displej, dovnitř nějaký mikropočítač a v něm necháš generovat náhodná čísla, která zobrazuješ na displej.

Zkus do diskuse popsat, co potřebuješ, jak to má vypadat, v čem a na čem běžet.

silesnet

Zadání příkladu: Skutečně náhodná čísla jsou velice cenná a vzácná. Navrhněte, vytvořte a otestujte mechanické zařízení pro generování náhodných čísel. Vyšetřete do jaké míry je náhodnost odolná proti zfalšování.