TONICK

Nenalezen síťový adaptér?

Viz moje předchozí otázka..

Zakoupil jsem nový WiFi router modem a tak jsem se do toho pustil, že to zprovozním.. Pustil jsem se do zapojování, koupil jsem i nový switch, kterým si pak v druhé budově (kam mám vyveden jeden Ethernet kabel) „rozmnožím“ internet na více počítačů :D

Problém je v tom, že poté, co jsem modem popropojoval s telefonní linkou a počítačem, tak mě to chtělo pustit do takové té autoinstalace samotného modemu a zkolabovalo to na tom, že to nenašlo žádný síťový adaptér. A tak jsem znejistěl, protože to minulé zařízení fungovalo (do doby než se do něj po drátech svezl blesk) naprosto v pohodě a bylo bez problémů. Modem jsem takto zkoušel spravovat na XPčkách a opravdu jsem ani ve správci zařízení žádný síťový adaptér nenašel. Jak je tedy možné, že ten minulý modem (fungující na naprosto stejném principu) jel bez potíží? Kde byste prosím hledali příčinu? A kde řešení?

Zkusil jsem Přidat hardware, ale nic to nenašlo a když jsem pak i vybíral přímo, že chci najít připojený síťový adaptér, tak mi to nabídlo dvě rodiny síťových adaptérů (Microsoft a Realtek) a zkoušel jsem postupně přidávat všechna zařízení ze seznamů, ale žádné nepracovalo správně (resp. nepracovalo vůbec) a ani ten wizard puštěný mi stále psal, že no network adapter found :-/ Díky za radu :)

Odpovědi
kudm05s

Buď to chce s webu výrobce síťové karty nebo základní desky stáhnout funkční ovladač, nebo zkusit resetovat bios, někdy se kousne síťovka v biosu..