Avatar uživatele
gaja

Nenahlášení změny stavu (manželství) je za to pokuta?

Nenahlášení změny stavu – pokuta? Asi před půl rokem jsme se vzali ale pořád chodíme se zelenou kartičkou a starou občankou. Trochu se už bojím jít vyměnit. Je to na pokutu? díky za odpověď

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3733 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Reezo

Ano. Pokud nastane nějaká změna je třeba uvědomit úřady, že taková změna nastala a zažádat si o nový občanský průkaz. Pokud jste tak neučinili tak zcela určitě na vás čekaji s pokutou. Nečekejte nic drastického jen symbolická pokuta cca 1000,– Kč záleží na tom člověku co tam bude prostě. Já měl jednou občanku prošlou asi 2 roky a nikdy mi ani policajti neřekli ani popel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Ano
Tuším, že máš povinnost požádat o novou občanku asi do 8 dní, možná do 15.
Vyřeš co nejdřív, čím později, řím to bude horší.
Riskuješ další problémy, až budeš potřebovat něco zařídit zejména na úřadech, v bankách apod.
hmmm…
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/spravni-pravo/prestupky-pokuty/17272-pokuta-za-nevymeneny-obcansky-prukaz-po-rozvodu-manzelstvi.html
možná bude lepší počkat… s výměnou riskuješ pokutu za nesplnění povinnosti, s čekáním riskuješ jiné problémy, které Tě mohou vyjít ještě hůř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já po svatbě jezdila dva roky na řidičák s původním jménem, pokuta byla 100kč. Pas jsem používala dokonce 5 let, za to nebyla pokuta žádná.
V klidu si to zajděte vyměnit, oni tam jsou zvyklí na ledacos, takže kvůli půl roku žádné scény dělat nebudou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek