Nenahlášení změny stavu (manželství) je za to pokuta?

Nenahlášení změny stavu - pokuta? Asi před půl rokem jsme se vzali ale pořád chodíme se zelenou kartičkou a starou občankou. Trochu se už bojím jít vyměnit. Je to na pokutu? díky za odpověď

Odpovědi:

Bronzový

Ano. Pokud nastane nějaká změna je třeba uvědomit úřady, že taková změna nastala a zažádat si o nový občanský průkaz. Pokud jste tak neučinili tak zcela určitě na vás čekaji s pokutou. Nečekejte nic drastického jen symbolická pokuta cca 1000,- Kč záleží na tom člověku co tam bude prostě. Já měl jednou občanku prošlou asi 2 roky a nikdy mi ani policajti neřekli ani popel.

Stříbrný

Ano
Tuším, že máš povinnost požádat o novou občanku asi do 8 dní, možná do 15.
Vyřeš co nejdřív, čím později, řím to bude horší.
Riskuješ další problémy, až budeš potřebovat něco zařídit zejména na úřadech, v bankách apod.
hmmm...
http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/…
možná bude lepší počkat... s výměnou riskuješ pokutu za nesplnění povinnosti, s čekáním riskuješ jiné problémy, které Tě mohou vyjít ještě hůř.

Zlatý

Já po svatbě jezdila dva roky na řidičák s původním jménem, pokuta byla 100kč. Pas jsem používala dokonce 5 let, za to nebyla pokuta žádná.
V klidu si to zajděte vyměnit, oni tam jsou zvyklí na ledacos, takže kvůli půl roku žádné scény dělat nebudou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.