Maras

Nenačte se mi WXP…

Problém spočívá v tom, že po zapnutí PC a po přehrání prvních dvou obrazovek (asi BIOS) se začnou načítat windowsy (modré kostičky pod nápisem), ale nikdy nedojde k ukončení načítání..PC prostě přestane pracovat a načítání trvá do doby, než PC vypnu nebo restartuji. Po restartu je možné spustit windows v nouzovém režimu, ale nevím, jestli je mi to něco platné?..
Předem děkuji za každou radu.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Zkus v nouzovém režimu použít bod obnovení na nějaké starší datum, kdy PC fungovalo OK

Další odpovědi
PostApMan

Standartní problém, je dost možné pokud používáte starý IDE disk, že došlo ke ztrátě nějakých dat, nutných pro spuštění, ale to by Vám XPčka měli dát vědět pomocí modré obrazovky(BSOD), nebo černé při načítání Windows. Zkontrolujte všechny komponenty zda-li jsou správně zapojené – jestli se s nimi „nehnulo“. V BIOS (standartně F2 při startu) nastavte default nastvení, pokud máte zkušenosti s PC Hardware, vymažte data CMOS, a pokud ani to nepomůže v nouzovém režimu si ze slunecnice.cz stáhněte nějaké diagnostické programy spustitelné v Nouzáku a vyhledejte případnou chybu, na dálku Vám nic moc víc neporadím.