Nemůžu spát :(

Je mi 13 a večer nemůžu usnout :(
Chodím spávat kolem 10 hodiny večer (ještě před 10 tak kolem 21:45)
A lehnusi na bok a přemýšlím.. a nemůžu a nemůžu usnout :(
usnu tak kolem půlnoci :(
Včera jsem usna ve 23:56 :(
a to je tak každej večer ne že bych ráno byla nevyspalá ale 2 hodiny se převalovat na posteli je strašné :(

Odpovědi
celie

Moje dcera měla podobný problém.Nemohla spát,tak jsme po osmé hodině večer vypli telku,lehla do postele a bud si čte nebo hraje hru na mobilu.To ji většinou unaví a o púl deváte neví o světě.Uspává ji ticho a pohodlí postele.Nad hlavou má plakáty svojich miláčku a pěkné sny už příjdou sami.
Doplňuji:
Bylo dlouho škaredě a zima,ale ted začneš chodit ven a budeš na vzduchu a mít více pohybu a spánek se ti upraví.

Nerevarin

Záleží i na tom, co děláš těsně před spanim. Jestli čučíš na nějakou vyvražďovačku, nebo paříš rychlou gamesku, tak je mozek pak rozlítanej a špatně se mu usíná.

pusinka50

Nepařit nějaké šílenosti na počítači, zvolit na noc uklidňující film /na počítači stáhnout/. Když se nevzbouzíš unavená, možná ti stačí méně spánku, jsi tzv. noční sova a třeba ti opravdu stačí 6 hod spánku. Nevím, jak můžeš napsat na minutu přesně, v kolik jsi usnula, to si přece normálně člověk nepamatuje. Nejsi narozená v září, v Panně? Ty hodně přemýšlejí, přemýšlejí pořád a dělá jim to potíže i při usnutí. Jestli se cítíš ráno vyspalá, tak zkus prostě dobu usínání posunout, o hodinu či o dvě, uvidíš, co to s tebou udělá. Ale televize uklidňuje, pakliže nesleduješ ovšem nějaký mord, pustila bych si příjemný film a zapila bych to šálkem odvaru z meduňky či aspoň z třezalky, meduňka je lepší, zkus to schválně…

pokazdejinak

usínání ovlivňuje víc věcí – jednou z nich je i vhodné světlo. v přírodě se večer téměř nevyskytuje světlo modré barvy, náš mozek si na to zvykl a modré světlo mu před usnutím vadí – takže bohužel :) žádná televize ani monitor PC – to prostě není vhodné, pokud máš s usínáním problémy…
http://www.de­signcabinet.cz/svit­me-zdrave-i-cast-jak-spravne-vybirat-svetelne-zdroje-pro-praci-a-odpocinek
http://bydleni­.idnes.cz/led-osvetleni-0da-/uspory-energii.aspx?c=A121219­_173841_uspory-energii_rez
spíš je vhodnější přečíst si knížku (ale pozor na barvu osvětlení ;))

pokud se dlouho převaluješ na posteli, tak z ní zkus vstát a vyvětrat si v pokoji, případně sníst kousek jablka nebo se napít vlažného mléka (a znovu si vyčistit zuby)
Doplňuji:
no a ještě – pokud si ráno připadáš dostatečně vyspalá, tak možná nemáš takovou potřebu spánku – každý jsme nějaký a možná ti stačí spát méně

STUDENTKAEVA

No hlavne se nestresovat.Mozna bych si premystila postel na jine misto treba ti to
pomuze a nebo posledni rada zkus zaj z medunky…