iceT

Nemužu si vzpomenout,

jak se nazývá člověk,co hubí hmyz.Normálně bych se neptala,ale dívala jsem se včera na film Arachnofobia a tam volali deratizéra,což se mi zdá divné,když deratizér hubí hlodavce.Metoda hubení hmyzu je dezinsekce,je to tedy dezinsektor,nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jarmilko asi takto:
Insekticid je přípravek určený k hubení hmyzu v jeho různých vývojových stupních. Insekticidy se používají v zemědělství, k ochraně zásob a také v oblasti hygieny.

Insekticidy zasahují zejména nervový systém hmyzu, a to dýchacími orgány, při požití a také pouhým kontaktem s tělem hmyzu. Chemické insekticidy spadají mezi organofosfáty (např. Malation), pyrethroidy (např. permethrin), karbamáty (např. karbofuran) nebo chlorované uhlovodíky (např. DDT, mirex, dieldrin. Existují také insekticidy na bázi bakterií a virů.

Takže bych ho pojmenoval insekticidérem. A na ty pavouky by spíš platil plamenometčík :D

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Bil­der/Flammenwer­fer/Fw34-2.jpg

Další odpovědi
FOG

Nevim to zcela presne,ale my jim tu v MO rikame „Pest control“,tem company,co to provadeji,takze asi pest manager nebo incsect control ci pest insect control.

hanulka11

deratizace deratizator na hlodavce apod…

dezicekce je na hmyz… máš pravdu

možná na ty velký pavouky spíš deratizéra