Nemůžu se připojit na SMTP?

Z Outlooku ani z Live Mail nemůžu poslední dobou odesílat emaily přes SMTP (emaily k hostingové službě). Psal jsem na podporu, ale podle nich je vše OK. Jak mám otestovat SMTP, abych vyloučil chybu u sebe v programech?

Odpovědi
Dandi

Pokud máte na 100% správně nastavený SMTP server, tak nemůže u Vás žádna chyba nastat. SMTP určuje Váš poskytovatel připojení, takže zkuste přes jiné připojení a tedy i přes jiný SMTP něco poslat.
Jinam MS outlook má diagnostiku, takže zkusit to.

Olaf

Použít můžete Telnet. Otevřete příkazový řádek (Start – Spustit – napište cmd) a zadejte telnet smtp.vase.domena 25 (port 25 je standardně používán pro smtp). Pokud se připojení zdaří, výpis by měl končit slovy „SMTP server waiting for your HELO/EHLO“ nebo podobně. Pokud se připojení nezdaří (Timed Out aj.), možná váš ISP blokuje port 25, proto zkuste nějakou známou službu, např. Seznam: telnet smtp.seznam.cz 25. Připojíte-li se, pak bude možná chyba u vaše ISP (možná blokuje neznámé SMTP servery schválně). Některé firmy nabízejí kromě portu 25 i 465, jenž je používán pro zabezpečené SMTP. Zkuste i ten.

Attack-design

zkusit zresetovat eventuelně vrátit zpět počítač na bod obnovení