Avatar uživatele
štamgast

Nemůžu od včerejška zapít prášek Magnésia

Včera večer jsem si chtěl zapít prášek Magnesia (oproti např. Panadolu je velký a není příliš potahovaný) ale ani včera ani před chvílí jsem na první pokus prášek nezapil. Prášek ze mi zasekl někde na začátku krku tak jsem ho „vyplivl“ zpět do ruky, pak asi dvakrát znova a až na potřetí když jsem si dal pořádně vody, připravil se a polkl vodu s velkým „tlakem“ tak se mi povedlo ho zapít. Čím to je?
Doplňuji:
V krku mě nebolí a rýmu jsem doléčil před týdnem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 3849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Máš oteklé sliznice.
Doplňuji:
Pokud ten prášek za běžné situace spolkneš a najednou to nejde, máš – s vysokou pravděpodobností, nateklé sliznice – příčinou ale nemusí být zrovna angína, klidně také nějaká alergie, fyzická námaha, sliznice vyschlé nedostatkem tekutin nebo nadměrným podrážděním. Možností je, jéje.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Ja si myslím, že sa jedná o tabletku. Prášok sa skôr rozpustí a narobí problémy . Ja tiež používam magmézium, ale najlepšie sú šumivé tabletky. Je to rozpustné vo vode, majú aj príchuť malinovú alebo citrónovú. Mám z toho nápoj, aj na zapíjanie iných liekov. V lete chladnejší a v zime vlažný až teplý.
Tiež mám problém s tabletkami, nakoľko beriem ráno a večer až 4 – 6. Radšej tvrdé si rozbijem v mažiariku alebo v lyžičke na prášok.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Velký prášek se dá většinou rozpůlit nebo rozčtvrtit. Problém to bude spíše psychický. Pohled na velkou tabletu automaticky sevře hrdlo a potom je problém s jeho polknutím. Opravdu to lze obejít
Doplňuji:
Omlouvám se, ale tak takhle blbnout by opravdu Odpovědi.cz dnes nemusely, odešla jen část odpovědi: Lze to obejít velkým množstvím tekutin nebo rozdělením tablety. Za pár dnů se to určitě spraví. Mám s tím vlastní zkušenost.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Co je to mažiarik, něco jako hmoždíř ?

před 3849 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Já je rozkoušu, celé bych taky nespolkla 🙂

před 3849 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek