zzzzz

Nemůžu mluvit, za jak dlouho se to zlepší?

Stalo se mi poprvé v životě, že jsem ztratila hlas, jde mi jen šeptat. Když jsem nachlazená, tak většinou chraptím, ale teď fakt nemluvím, nemůžu ani telefonovat. Jak dlouho to tak trvá??? musím si přeložit obchodní schůzky a nevím ani přibližně za jak dlouho se to zlepší. Trvá to už druhý den. Pokud jste to už někdo měl a máte nějakou radu na zlepšení, budu za ni ráda. Zatím jsem si na netu vyčetla vlažný čaj a med.

Nejlepší odpověď
zjentek

na to je myslím dobré teplé mléko s medem a máslem (myslím máslo, ne ramu :o)
..mně, když po někom řvu jak tur, pomáhá heřmánek, 8kapek na večer do krku
..ten tady: http://www.le­karna.cz/chamo­milla-teva-1x100ml-roztok/

Další odpovědi
Sůwa

Mně se to stává téměř každý rok a trvá to většinou tak dva dny. Mám pro ten účel připravenou Vincentku – polovinu hrnku horkého mléka dolít Vincentkou a pomalu usrkávat, teplota je přesně akorát. Přeji brzké uzdravení 🙂

NellyP

Kamaradka to mela.od.soboty do pristi soboty :)

marci1

V případě unavených hlasivek je třeba dopřát jim čas na regeneraci. Zde bude platit, že mlčeti je zlato, protože i šepot namáhá hlasivky jako křik.
Akutní chrapot může trvat max. 3 týdny. Doporučuji ani nešeptat. Dobré jsou inhalace Vincentky.

katušš

já jsem to měla 14 dní a vyzkoušela jsem snad všechno, ale účinně mi zabral až nastrouhaný zázvor. Zabral do dvou hodin a bylo po starostech :)

gagaga

kazdopadne blahopreji vasemu manzelovi :p

  • iv-

zzzzz

iv není k čemu, teď ho místo řvaní budu muset rovnou liskat 🙂

arygnoc

a to dopredu nepošlete ani výhražný dopis?

:DD

zzzzz

hmmmmm to bych asi měla, ať nemá šok. Dík za radu 🙂
Proč pořád odpovídáš do diskuze a ne normálně, co se stalo??? Jsem ti chtěla dnes dvě odpovědi ohodnotit a jsou jen v diskuzi.

gagaga

uz jsem mu to napsala taky..vcera, i dnes :(

takhle ho za chvili " predbehne " i nase " Peta " !

gagaga
ary !!
vam se nejak zalibilo v diskuzich ..nelezte mi do zeli ..bezte si do sveho …jakpak vam asi tady mam davat palecky ??

  • iv-

zzzzz

No a jak je mám dávat já Vám? 🙂

gagaga

:)

arygnoc

  • iv- sme si kvit, obaja už palčeky nepotrebujeme.

;)

gagaga

;( ja je sicenepotrebuji , ale "potrebuji " je davat :)

P.S. ja jsem totiz v realu lakoma, tam bych nedala nikdy nikomu nic, tak tady si to moje svedomi chce trochu vynahradit :p