eny

Nemusí dítě po dovršení 15tilet navštěvovat ZŠ?

Může dítě po dovršení 15ti let přestat navštěvovat ZŠ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Musí mít odchozených 9 let povinně. Pak už je to snad jedno, ale takový člověk se na trhu práce neuplatní.

Další odpovědi
Lucijej

Když bude opakovaně propadat, tak klidně může v 15 letech ukončit základní docházku třeba ze šesté třídy.

kapka

Nemůže odejít ze šesté třídy, protože se dá propadnout jen jednou na prvním stupni a jednou na druhém stupni, tedy celkem dvakrát, což znamená, že může odejít po dokončení sedmičky. Svých povinných 9 let má odchozeno. Odejít ale samozřejmě nemusí a může pokračovat do deváté třídy, pak chodí na základku celkem 11 let.