oliva

Nemovitost-zbořeniště

Jaká může být cena nemovitosti RD, nedodělaného, nezkolaudovaného a na katastru již vedeného jako zbořeniště. Je možnost dostat hypotéku na tento dům?,
Doplňuji:
Ona stavba je vcelku, jen dodělat zdroj vody a žumpu a revizi elektřiny. Ale zajímá mě cena výkupu zbořeniště, zdali je to lokalitou nějak určeno, cena v kč/m , nebo to záleží na onom majiteli nemovitosti-zbořeniště.

Nejlepší odpověď
anonym

Na zbořeniště hypotéku dostat nelze. Hypotéka má sloužit k řešení bytových potřeb žadatele (pořízení,vybu­dování a zařízení bytu). Jedinou cestou by zde bylo domluvit se se stavebním úřadem o překvalifikování stavby na nedostěnou stavbu a hypotéku získat na dobudování. Bez tohoto převedení bude pozemek zatížen ještě náklady na odstranění současného stavu, t.j. na odstranění zbořeniště.
Takže zbývá buď se dohodnout s úřadem (možná bude v souladu s rozhodnutím úřadu využitelná alespoň část současné stavby – sklepy, základová deska apod.), nebo hypotéku požadovat na novostavbu.
Doplňuji:
Kupní cena je samozřejmě závislá na Vaší dohodě. Odhadní cena pozemku nebo nemovitosti je pouze orientační, a slouží pro účely zdanění (buď bude dań z převodu nemovitosti vypočítána z ceny odhadní nebo z ceny skutečné – vždy podle toho, která cena je vyšší).
Záleží na tom, abyste Vy a majitel pozemku došli k ceně, která bude pro obě strany akceptovatelná.

Další odpovědi
Drap

Vlastník zbořeniště může požádat o rekonstrukci a v takovém případě banky hypotéky za jistých podmínerk dávají

franku

Asi tam má cenu jen stavební pozemek.