Daili

Nemohu usnout,jak na spánek?

Prosím,nemůžu spát a celkem to budu potřebovat do dalšího dne! :)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

  • Chladná místnost (18 stupňů)
  • Čerstvý vzduch
  • Zatažené závěsy (lampy Vám nesvítí do okna)
  • Zvukově izolovaná (aby jste např. neposlouchali dunící domácí kino z obýváku)
  • Naučit se plavat a několik hodin před spapáním si udělat několik bazénů a fyzicky se unavit
  • Nejíst před spaním těžké jídlo
  • Několik hodin před spaním nekouřit, nepít kafe a alkohol
  • Neřešit problémy v posteli (vyřizování firemní mailů na tabletu, hádání se s manželem)

a ještě by se dalo něco vymyslet, další tipy, zde: http://www.nes­pavost.cz/

Další odpovědi
annas

Zkuste si přečíst i další rady.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­137&q=jak+na+sp%C3%A1nek­&sa=Vyhledat#1195

Marcus

Někomu pomáhá horká sprcha, někomu stačí, aby si lehl s nějakým čtením do postele, a mozek a tudíž i oči se tak unaví, že přirozeně začnete usínat.O nějakým univerzálním řešením nevím. Pokud však do sebe nechcete prát žádné chemické preparáty, což vřele doporučuji, tak je zkrátka dobré oprostit se od vnějších vlivů a vypnout. Mozek se ke konci dne bez silnějších podnětů sám pomalu „vypíná“.

Ponytail

Pokud nemůžu usnout, vylezu z postele, jdu do obýváku, tozsvítím si lampičku a čtu si knížku. To mě uspává spolehlivě. Jinak večer doporučuju meduňkový čaj a přes den nějakou fyzicky náročnou aktivitu – sport.

hanny 2

Dej si 2deci vína,sklenku piva nebo počítej ovečky nebo si nakap levandulový olejíček na polštář.
Doplňuji:
Michale já večer vždycky vykouřím tak 2cigarety a vypiju 2deci vína a se spaním problémy nemám,spíš když si to víno nedám,tak špatně usínám,takže si je jdu rychle nalít.

quentos

sklenka vína už tu byla zmíněná, ještě pomáhá uklidňující hudba nebo třeba masturbace :{)>

baghira

Nesnažit se usnout. Pustit si na chvíli televizi, otevřít knihu… a spánek příjde razdva.

anonym

Mě pomáha že si dám vlážnou sprchu a vůbec se neutřu ručníkem a hned si dám pyžamo a šup do postele.To vždycky hned usnu

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.