mishaella

nemocné dítě venku???

Může dvouleté dítě, které bere antibiotika (kašel, horečky), být venku (a ještě k tomu nahaté), když řádí vedra???
Doplňuji:
jasně, že horečku zrovna nemá, když je venku…

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, to by mu udělal jen blázen, má horečku, slunce mu jí ještě zvýší, úžeh, úpal, antibiotika do toho, no to nejde! Nejsem lékař, ale tolik vím, že to se nesmí.

Další odpovědi
iceT

Některé druhy antibiotik jsou fototoxické,takže pobyt na slunci se ani nedoporučuje.Dítě může díky kombinaci léku a slunce chytit ještě vyrážku.To vám doktor neřekl,když léky předepsal?

anonym

Dítě s horečkou je v takových teplech nutné ochlazovat a ne strčit je na slunko. Chce to studené (vlažné) obklady na čelo, ruce, hrudník. Nápoje pít hodně, často a vlažné.
Dítě za to nemůže, ale matka by mne docela zajímala.

anonym

Pokud by bylo ve stínu neměl by to být problém. Spíš potřebuje ochránit před antibiotiky než před „nebezpečím“ pobytu venku v době nemoci. Antribiotika jen vytvoří základ pro další brzké (a horší) onemocnění, aby byloo nutné zase něčím dítě dopovat a úplně mu tak odrovnat přirozenou imunitu (a poškodit, co se dá). Už ve 2 letech ho cpát antibiotiky – to je cesta k brzké potřebě silných opiátů (v lepším případě).

Dochy

Řešíte, že dítě nesmí být venku na sluníčku. Ale o slunci v dotazu není ani zmínka. Mělo by být doma v klidu, kde bude mít maximální pohodlí a podmínky pro vyléčení. Ale pokud doma znamená v paneláku v 8 patře v bytě na jihozápadním rohu, tak je cokoli lepší než zůstat doma – zvláště v těchto vedrech. Já jsem teď v cihlovém domě v přízemí, orientace jih. V noci tu máme kolem 28. Pamatuji na kolej (panelák) kde za podobného počasí teplota neklesla pod 35 (za raního svítání). Venku na trávníku někde pod stromem bude rozhodně lépe. A kdyby to naše kultura dovolovala, byl bych první co tu bude běhat nahatej. (Snad nemyslíte vážně, že děcko při 35 stupních a skoro bezvětří budete oblíkat do kabátu?!?)
Co zůstává sporné a je otázkou na lékaře (stav dítěte, diagnóza, použitá antibiotika) je asi to slunce a zda je nutné (a jak moc) dítě držet v klidu (ono se bude bránit)

mishaella

to IceT: já nejsem jeho matka, já bych tohle svému dítěti nikdy neudělala…

iceT

taky netvrdím,že jste,lékař měl tedy dát informace matce dítěte.

anonym

Ocko ano, jistě, zábaly, ale co kdyby mělo to děťátko zápal plic? Tak to se asi na hrudník dávat obklad nesmí, myslím…