kajicek94

Nevíte, co může být korele, když sedí v koutě, je rozčepýřená a hlavu má v křídlech, chová se jinak než obvykle atd.?

Dobrý den, mám korelu chocholatou starou asi 10 let. Včera jsem u ní zaznamenal jinou barvu trusu než měla doposud. Doposud měla tmavě zelenou a bílou a teď má jedovatě světle zelenou a mění se ve žlutou. Neustále sedí v koutě je rozčepýřená a hlavu má v křídlech. Nevykazuje její klasické chování a mám o ní strach. Nevíte co jí je a jak bych jí mohl pomoci? Mockrát děkuji za odpověď kajicek94

Původní neotázka
Nemocná korela

Odpovědi
annas

V odkazu jsou zmíněné příznaky nemocí, které uvádíte, tedy to, že „má načepýřené peří ,při sezení i poskakování schovává hlavu pod křídlo“.

I když možná najdete nějakou radu od chovatelů, přesto doporučují bezprodleně kontaktovat veterináře.

http://ekorela­.blog.cz/0712/priz­naky-nemoci

zjentek

Podle toho, jak to popisuješ to vypadá, že je nasraná, ale nechal bych si to potvrdit veterinářem. Okamžitě!

pucipuci

Něco špatného snědla, nedostala třeba list hlávkového salátu? V těch bývá hodně pesticidů. Hlavu do křídel si ptáci dávají běžně, ale pokud to dělá častěji, tak jak je ji špatně,tak asi potřebuje více odpočívat.