Nemocenská

Jsem na podpoře do 30.4.2010 a dostavám
7 000 Kč podporu Od 28.4.2010 budu zaměstnám a 2.5.2010 mám jít na operaci kde budu cca 2 měsíce v pracovní neschopnosti.
Z čeho se mi vypočítá nemocenská

Odpovědi
standa

Máte to dobře vymyšlené… a nový zaměstnavatel nejspíš netuší, že budete pracovat jen 3 dny, že ? 🙂

Nemocenská bude vypočtena z tzv. pravděpodobného výdělku, který vám potvrdí nový zaměstnavatel.

Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy zaměstnance nebo ke mzdě zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.