Kery

Nemocenská

31.1.2010 jsem ukončil prac. poměr. od 1.2.jsem v evidenci úřadu práce, od 22.2. budu v pracovní neschopnosti – operace- jak
mi bude vyplácena nemocenská a v jaké výši
děkuji

Odpovědi
standa

Předpokládám, že splňujete podmínky stanovené pro účast na nemocenském pojištění.

Pak budete mít nárok na ´nemocenskou´, kterou vám, ale bude vyplácet příslušná OSSZ (okresní správa sociálního zabezpečení).

Vzhledem k tomu, že se nevyhnete návštěvě tohoto úřadu, tak doporučuji, abyste se na vše potřebné zeptal zde.

JInak pro výpočet nemocenské lze použít některý z řady kalkulátorů, kterých na netu naleznete habaděj. Viz např. odkaz ve zdroji.

Zdroj: http://www.vy­pocet.cz/nemo­censka