ji

Nemocenská

Podnikám a rozhodl jsem se platit si nemocenkou v plné výši. Kolik to je a mohu ji doplatit 3 měsíce zpětně abych ji v případě nemoci mohl okamžitě čerpat? děkuji

Odpovědi
standa

Pro jednoduchost vycházím z předpokladu že ´podnikání´ je vaše hlavní činnost.

Pojistné pro zdravotní pojištění OSVČ dělá 6,75% ze zisku.

Měsíční zálohy:
1.601 Kč minimálně
19.205 Kč maximálně

Záloha je splatná vždy do 8. dne následujícího měsíce (např. záloha za leden je splatná do 8. února).

Dnem platby je ale až den, kdy je platba připsána na účet zdravotní pojišťovny.

Po konci roku po podání Přehledu pojistné doplatíte, případný přeplatek vám pojišťovna vrátí.

Platit zpětně nic nemusíte.