Avatar uživatele
Registrovaný

nemocenska

chtel bych se zeptat kdy me zamestnavatel muze prijit zkontrolovat na nemocenske?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ANO může, protože 4.-14. den pracovní neschopnosti zaměstnavatel proplací, takže musí mít právo i kontrolovat dodržování povinností režimu dočasně práce neschopného zaměstnance stanovených lékařem.

K této ´kontrole´ je zaměstnavatel zmocněn Zákoníkem práce (§ 192/6)

------------

§ 192
6) Zaměstnavatel je oprávněn kontrolovat, zda zaměstnanec, který byl uznán dočasně práce neschopným, dodržuje v období prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti stanovený režim dočasně práce neschopného pojištěnce, pokud jde o povinnost stanovenou zvláštním právním předpisem) zdržovat se v místě pobytu a dodržovat dobu a rozsah povolených vycházek.


Avatar uživatele
Pokročilý

Zaměstnavatel může udělat kontrolu kdykoliv, třeba i v noci. Poviností nemocného je být doma a léčit se. Čas vyhrazený pro opuštění nahlášené adresy pobytu je pouze v době povolených vycházek.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.