led

Nemilosrdný výskum: Naši školáci sú podpriemerní

Prakticky vidíme to aj tu na niektorých otázkach, typu odpovedzte za mňa…
http://aktual­ne.centrum.sk/do­mov/zdravie-skolstvo-spolocnost/cla­nek.phtml?id=12­21463
čo by sa s tým dalo robiť?

Odpovědi
hanulka11

Ano je to velmi smutné ,dnešní děti málokdy vezmou do rukou knihu, aby si něco pěkného přečetli. Vím nejsou takový všichni, ale je jich většina.
A tím se i slovní zásoba nerozšiřuje, nejsou na tom naše děti dobře.

dudu

Každý důsledek má nějakou příčinu. Takže, kde je asi příčina toho, že naše děti mají podrůměrné znalosti? Hledat je třeba především v samotných základech, což je nesporně příklad rodičů a dále úroveň školství co do koncepce celého systému a kvality učitelského sboru. Neusiluji zde o nějakou analýzu, ale dávám prostor k zamyšlení každému rodiči i učiteli.
Doplňuji:
Podle mého názoru k němuž jsem ovšem dospěl až v dalších etapách vzdělávání, je nejdůležitější naučit se učit.
Právě tento aspekt je učitelským sborem už v době základní školní docházky podceněn a zanedbáván. A věřte, že je to velká chyba.