Neměly by státní smlouvy schvalovat občané v referendu nebo vybírat firmu pro veřejnou zakázku ?

http://ekonomi­ka.idnes.cz/e­konomika.aspx?c=A110729­_073301_ekono­mika_cen

Mám pocit, že politici zkazí všechno na co sáhnou. V dnešní době internetu by snad nebyl problém uspořídat hlasování. Anketu má každý server.

Nejlepší odpověď
anonym

Trochu rozumu.

  1. Nejdříve by musel být schválen zákon o referendu.
  2. Na tyto smlouvy musejí být odborníci.
  3. Představte si referendum o daních, nikdo je nechce platit, ale přitom chod státu se bez nich neobejde.

Doplňuji:
Anketa na serveru by neměla právní platnost, ta slouží tak maximálně k průzkumům veřejného mínění.
Referendum (podobně jako petice) je podmíněno identifikací občana a jeho podpisem.

Další odpovědi
baghira

Ti politici nejsou démoni z jiné galaxie, ale vzorek občanů své země – nic by se nezměnilo.

Kromě toho řadový občan nemá čas shánět a analyzovat informace a studovat zákony a smlouvy, proto si na tuto práci najímá a platí lidi (politiky).

A raději si vůbec nepředstavuju, jak a na základě čeho by rozhodoval Franta Vidle z Dolní Lhoty nebo Gejza Lakatoš z Chánova.