talka

Neměly by krucifixy před uveřejněním podléhat nějakému schvalovacímu řízení?

Normálně po ukřižování tělo poklesne: ruce sklesnou z vodorovné polohy o jistý malý úhel, ale ne o pětačtyřicet stupňů.

Odpovědi
setapouch

A není to jedno? Kdo chce věřit, bude věřit i tomu, že se po smrti otočil vzhůru nohama. Kdo věřit nechce, ten najde mnohem víc revidovatelných položek.

gecco

Asi bych to ´nehrotil´…
😉
Nechal bych umělci značnou volnost – pokud jde o uměleckou licenci (přecejen – nejde o anatomický model).
Navíc jde o symbol historické události, ne o oficiální znak, který by musel splňovat přesné tvarové a rozměrové parametry.
A navíc – dovolil bych, aby si lidé mohli vybrat (obdivovat) krucifix dle vlastního vkusu – mně se třeba děsně líbí tento Bílkův – http://www.ar­tplus.cz/uplo­ads/articleGa­llery/831/4.jpg (známý má jeho kopii) – a ten fyziku taky zrovna nerespektuje…
😉

Zbynas

Třeba se hřebíky pak více posunou k tělu :) :D

mosoj

Je to o 44 stupňů.

Roman71

Já ti nevím Talko, ale zkoušela jsi porovnat „krucifix“ s tím, co je o popravách napsáno v Bibli? Například 5.Mojžíšova 21:22–23 a Galatským 3:13?
Výnosy Nikajských koncilů pěkně zamávaly s naukami víry :)

Ps: Než najdu nějaké výživné plody, musím se probrat spoustou plevele :)

Zdroj: https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/4/47/Jus­tus_Lipsius_Crux_Sim­plex_1629.jpg/333px-Justus_Lipsius_Crux_Sim­plex_1629.jpg