Neměl by se zavést nový trestný čin – Ničení potravin a pitné vody ?

Naražím na článek http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/137377-britove-vytahli-do-boje-proti-plytvani-potravin/

Nejlepší odpověď
Alesh

Určitě ne.

  1. Existuje několik logických zákonů, které se této oblasti dotýkají. Zákon o ochraně životního prostředí, zákon o ochraně vodních zdrojů aj.
  2. Ničení potravin? Jak by to jako mělo vypadat? Že mě zavřou za to, že mi zplesnivěl chleba nebo prošel jogurt, co mám v lednici? 🙂

Jinak ten nápad zpracovávat potraviny blížící se datu spotřeby či trvanlivosti je samozřejmě správný, otázkou je jen, jak to rozumně udělat.

Další odpovědi
venkovan

A jak to chceš řešit?
Pitná voda je chráněna zákony a tedy je jí i trestně právně řešit. A u potravin – pokud myslíš vyřazení potravin z oběhu pokud jim projde doba spotřeby, tak máš na vybranou. S ohledem na zajištění zdraví lidí likvidovat, nebo trestat a vytvořit tak podmínky pro spotřebu potravin po době spotřeby – tedy i podpořit vznik četných onemocnění.

Drap

Jo---to musíš do sněmovny a ne sem. Ono je toho víc, co by se mělo zavést a na druhé straně taky spousta věcí zrušit.

baghira

Myslím, že by se měl zavést trestný čin úplně na všecko – to pak bude ta správná totalita.